Kontynuując tradycję...

BLOG

Puchar Polski - świetny start naszych zawodników

Za nami pierwsze historyczne mistrzostwa Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. 19 września we Wrocławiu podczas I Pucharu Polski PUKT oraz XIII Pucharu Mistrza, poświęconego pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy zmierzyli się seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi z 24 klubów w Polsce.

215 startujących, 40 konkurencji – te liczby pokazują, że mimo przerwy wywołanej pandemią, zawodnicy byli głodni startów. Zaprezentowali naprawdę dobry poziom, za co – jak podkreślał podczas ceremonii otwarcia Łukasz Wójcik, gospodarz zawodów – należą się podziękowania zawodnikom za ich ciężką pracę, ale też trenerom i rodzicom, za poświęcony czas i wsparcie.

– Cieszy nas duża ilość młodych zawodników, którzy wystartowali w Pucharze. Za nami trudny czas, niektórzy jeszcze na dobre nie rozpoczęli treningów, mimo to mogliśmy zobaczyć wiele widowiskowych pojedynków, bez kontuzji i mnóstwo akcji na wazari i ippon – skomentował Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Świetnie zaprezentowali się reprezentanci Klubu Karate Tradycyjnego Chidori. Lubelscy zawodnicy zdobyli łącznie 8 medali.

W grupie seniorów po bardzo widowiskowych walkach Kamil Bury, instruktor karate w Rykach, zdobył 2 miejsce w kumite i 3 w fuku-go. W  juniorach Jakub Pasztaleniec zakwalifikował się do finału każdej konkurencji w jakiej startował. Ostatecznie wywalczył 3 miejsce w kata, 3 miejsce w fukugo, 3 miejsce w enbu oraz 4 miejsce w kumite. Jego kolega klubowy Jakub Hurba w tej samej grupie wiekowej uplasował się na 2 miejscu w kumite, 3 miejscu w fukugo oraz 3 miejscu w enbu.

Bardzo blisko do strefy medalowej mieli byli reprezentanci Ryk Olga Gągała oraz Oskar Szymański, którzy dotarli do ćwierćfinałów.

Turniej był jednym z etapów eliminacji do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Brazylii.